Přístrojová lymfodrenáž

Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žílami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému organismu. Odpovídá zejména za odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání.

Tok lymfy umožňuje hlavně činnost svalů, které ji svými pohyby posunují ve tkáni a v mízních cestách. Pokud se ale dlouhodobě nehýbeme, začne se tekutina hromadit ve tkáních a vznikají otoky. Společně s lymfou se pak v mezibuněčných prostorách hromadí odpadové látky a vzniká např. celulitida, nebo-li pomerančová kůže. Nejčastějšími příčinami nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých toxických látek ve tkáních a kloubech jsou nedostatek pohybu, stres a jednostranná zátěž organismu.

Lymfatická masáž (nebo též lymfodrenáž) pomáhá vytvářet a udržovat vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem a přispívá ke zmírnění negativních patologických projevů.

Lymphastim BTL-6000

BTL-6000 Lymphastim je moderní přístroj, který funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž.

Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem.

Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny.

Ověřené účinky

Tato terapie byla dlouhodobě zkoušena a klinicky testována při:

  • Odstraňování celulitidy
  • Tvarování těla
  • Redukce objemu
  • Zlepšení elastičnosti pokožky
  • Regenerace pokožky
  • Odstranění lipémie
  • Tělesná regenerace
  • Péče po liposukci